NEWSru.ua
РУС   УКР
Культура // Середа, 11 cічня 2017 р.
Алексієвич та Акунін вийшли зі складу "Російського ПЕН-центру"
11 cічня 2017 р., 16:56

Услід за письменниками Левом Рубінштейном й Олександром Ілічевським колись правозахисну організацію "Російський ПЕН-центр" залишили Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич й вимушений раніше виїхати з території РФ автор історичних романів Борис Акунін (Григорій Чхартішвілі).

Про таке рішення Алексієвич передав московський телеканал "Дождь". За її словами, цей крок пов'язаний "з виключенням із організації письменника та журналіста Сергія Пархоменка", - наголошується у повідомленні.

"Російський ПЕН-центр" цим (правозахисною діяльністю - ред.) не займається, отже, жодного стосунку до ПЕН-руху не має. Завдання всієї діяльності "Російського ПЦ" полягає лишень у тому, аби не розсердити начальство. Я поділяю погляди ПЕН-руху, але прошу надалі ніяк не асоціювати мене з "Російським ПЦ". Я в ньому більше не перебуваю", - написав своєю чергою Акунін у Facebook.

Напередодні про рішення покинути організацію повідомили Ілічевський та Рубінштейн. Як заявив останній, причинами виходу стали дії керівництва організації: воно виключило з клубу деяких колег й здійснило щодо них "репресивні заходи".

Нова низка виходів з "Російського ПЕН-центру" почалася після виключення з її лав публіциста, журналіста, радіоведучого й громадського активіста (проекти "Диссернет", "Последний адрес") Пархоменка, в минулому - головного редактора часописів "Итоги", "Вокруг света", а також видання "Ежедневный журнал".

Підставою для цього стала його публікація на підтримку українського політв'язня, кінорежисера Олега Сенцова.

Нагадаємо, в грудні минулого року з проханням про звільнення Сенцова до Путіна особисто звертався російський кінорежисер Олександр Сокуров.

Фотографії по темі

Ссылки по теме:
Російські письменники закликали Путіна звільнити Сенцова
// NEWSru.ua // Культура // 24 грудня 2016 р.


Путін розповів, коли подумає про звільнення Сенцова
// NEWSru.ua // Україна // 23 грудня 2016 р.


Сенцов у російській колонії написав п'ять сценаріїв і повість
// NEWSru.ua // Культура // 15 грудня 2016 р.


Лавров: Росія допускає обмін Сенцова, Клиха і Сущенка
// NEWSru.ua // Україна // 9 грудня 2016 р.


Лутковська сподівається, що про передачу Сенцова і Кольченка Україні домовляться найближчим часом
// NEWSru.ua // Україна // 29 листопада 2016 р.ПочатокАрхівПошукRSS
NEWSru.comNEWSru.co.ilВ МосквіІнопреса
© NEWSru.ua 2017
Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове