NEWSru.ua
РУС   УКР
Економіка // Середа, 11 cічня 2017 р.
У Кабміні будуть відслідковувати, як українцям нараховують зарплату
11 cічня 2017 р., 13:21

У Кабінеті міністрів будуть відслідковувати, як громадянам нараховують заробітну плату. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 11 січня, передає "Українська правда".

Мін'юст запустив Єдиний реєстр боржників
Гройсман: я не збираюся утримувати безробітних

"Ініціатива про підвищення заробітної плати (з 1 січня – ред.) була абсолютно свідомою. І я доб’юся, що кожен працедавець буде належним чином оцінювати роботу найманого працівника. Нічого, якщо власник бізнесу трошки менше заробить грошей, а його працівники будуть отримувати значно більше", – заявив він.

За словами Гройсмана, він дав доручення профільному віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку, і той "вже предметно цим питанням займається".

"Створені групи, які будуть чітко моніторити ситуацію: як людям нараховується заробітна плата, як вона сплачується", – заявив прем’єр.

"Найближчим часом ми створимо комунікаційні можливості, щоб люди нам повідомляли конкретно, де, на якому підприємстві не виплачується заробітна плата або занижується, або приховується. І ми будемо дуже чітко реагувати, тому що в областях і містах буде створено спеціальні робочі групи, які за перший період часу будуть відслідковувати і допомагати відновлювати справедливість на місцях", – сказав він.

"Щотижнево я прошу і мене інформувати по конкретних цифрах, і я буду інформувати країну, що, де, як відбувається з виплатою зарплат", – зазначив Гройсман.

На його думку, у людей, які вважають, що підвищити вдвічі мінімальну заробітну плату було неправильним рішенням, "немає ні стида, ні совісті".

"Я вважаю, що це рішення було абсолютно правильним… Ми будемо публічно наводити дані, які будуть засвідчувати, як змінюється система оплати праці… Ми тут співпрацюємо з профспілками, з Федерацією роботодавців. Ми доведемо це рішення до повноцінної реалізації в усіх куточках нашої країни", – сказав прем’єр.

Згодом Розенко закликав повідомляти про порушення прав громадян стосовно оплати праці в урядовий контактний центр "1545".

"Уряд додатково виділив 40 мільярдів гривень для працівників бюджетної сфери щодо підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень. Сьогодні у керівників підприємств немає підстав ні для скорочення персоналу, ні для переведення людей на неповний робочий день чи неповні ставки", – сказав чиновник.

Але Гройсман наголосив, що його цікавлять не лише бюджетні установи: "У бюджетній сфері все зрозуміло: у нас достатньо грошей, щоб виплатити людям заробітну плату... Приватний сектор мене цікавить".

Прем’єр сподівається, що наймані працівники приватних компаній будуть повідомляти, "хто в конвертах виплачує зарплати" – і тим самим позбавляє працівника шансу на пенсію.

Згодом на запитання журналістів про штрафні санкції Розенко сказав, що це – крайня міра, а він сподівається на діалог.

Міністр соціальної політики Андрій Рева додав, що з 26 млн працездатних в Україні офіційно працюють лише 16 млн, інформує телеканал "112 Україна".

"З 26 млн людей працездатного віку у віці від 15 до 70 років у нас на сьогодні є зайнятими трохи більш як 16 млн осіб", - сказав він.

За його словами, протягом 2014-2015 років виникла проблема різкої втрати кількості робочих місць унаслідок збройного конфлікту та анексії Криму.

"Зайнятість населення зменшилася в цей період на 3 млн робочих місць", - додав він.

Нагадаємо, що в 2015 році Федерація профспілок України повідомила, що серед працездатного населення з 26 млн працювали тільки 9 мільйонів.

Гройсман: я не збираюся утримувати безробітних

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за те, щоб держава переорієнтувалася з виплати допомоги безробітним на створення нових робочих місць. Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів після доповіді міністра соціальної політики Андрія Реви.

"Зміна система зайнятості є дуже важливою сьогодні для нашої країни. Я думаю, що дуже швидко ми маємо завершити роботу над формуванням підходів – я думаю, що вже багато чого зроблено, – і перейти до практичних змін у цій сфері", – сказав Гройсман.

"І окремо хочу сказати про Службу зайнятості. Я не збираюся утримувати Службу зайнятості. Я не збираюся утримувати безробітних. Я збираюся дати людям нормальну роботу й нормальну заробітну плату", – заявив він.

"Зміна цієї філософії має бути на порядку денному тих, хто сьогодні опікується Службою зайнятості. Я просив би, щоб Ви (Рева – ред.) довели це до керівництва Служби зайнятості. Нє – розгоню (розжену – ред.). І приведемо тих людей, хто зможе нормально ситуацію там налагодити", – сказав прем’єр.

Він виступає за працевлаштування громадян, а не утримання безробітних.

"Мені ці байки статистичні не потрібні – я вже заслуховував їх не один раз. Я вважаю, що треба змінити модель фінансування: з моделі фінансування служби на модель підтримки створення робочих місць", – сказав Гройсман.

"Я думаю, що наші ідеї, які ми найближчим часом презентуємо, будуть достатньо ефективними. І тут важливо, щоб ми рухалися дуже швидко", – додав він.

Фотографії по темі

Ссылки по теме:
В Україні набув чинності держбюджет-2017 з подвоєною мінімальною зарплатою
// NEWSru.ua // Економіка // 1 cічня 2017 р.


У "тіні" в Україні працює до половини населення, - глава ДФС
// NEWSru.ua // Економіка // 29 грудня 2016 р.


Прожитковий мінімум будуть підвищувати в 3 етапи до 1762
// NEWSru.ua // Економіка // 29 грудня 2016 р.


Кабмін розробив план розвитку країни до 2020 року: економічне зростання та відновлення промисловості
// NEWSru.ua // Економіка // 28 грудня 2016 р.


Рада опублікувала держбюджет на наступний рік
// NEWSru.ua // Економіка // 28 грудня 2016 р.


Порошенко підписав закон про бюджет, підвищення "мінімалки" і збільшення витрат на зарплати шахтарям
// NEWSru.ua // Економіка // 26 грудня 2016 р.ПочатокАрхівПошукRSS
NEWSru.comNEWSru.co.ilВ МосквіІнопреса
© NEWSru.ua 2017
Всі права на матеріали сайту NEWSru.ua охороняються законодавством, в тому числі, про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалів і новин сайту гіперпосилання на NEWSru.ua обов'язкове